Podagra

Co najlepsze na zmarszczki?

Co najlepsze na zmarszczki?
5 (100%) 1 głosów

Upływ czasu niesie zmiany na naszej skórze – szczególnie kobiece twarze są wrażliwe na powstawanie różnego rodzaju zmarszczek. Jest tak, ponieważ ich skóra jest znacznie cieńsza i delikatniejsza od skóry u mężczyzn. Jak radzić sobie z tym problemem? Co najlepiej działa na zmarszczki i pozwala je spłycić oraz zapobiegać ich powstawaniu?

Zadbaj o styl życia

Na stan skóry każdego człowieka niewątpliwie wpływa styl życia. Żyjesz w stresie i ciągłym biegu, nie masz czasu na zdrowe jedzenie, a już w ogóle na chwilę beztroskiego relaksu? To źle – w takim tempie szybciej się zestarzejesz. Chodzi tutaj bowiem o stres i bodźce, na jakie narażany jest organizm. Jak zatrzymać procesy starzenia się skóry, aby skóra pozostała w możliwie jak najlepszym stanie przez długi czas? Trzeba pozwolić jej odpocząć. Wyspać się, jadać warzywa i owoce, rezygnować z wszędobylskiej chemii spożywczej. Warto też czasami uciec z miejskiej dżungli na świeże, wiejskie powietrze. W wakacje odpocząć od codziennego biegu i technologii…

Postaw na pielęgnację

Oczywiście jeżeli marzysz o pozbyciu się zmarszczek, „samo się to nie zrobi”. Choć zdrowy tryb życia wyraźnie spowalnia i łagodzi procesy starzenia, warto dodać do niego jeszcze staranną i świadomą pielęgnację. Dobrze jest, jeżeli i ona oparta jest na składnikach naturalnych. Hitem na rynku kosmetycznym staje się ostatnio między innymi naturalne serum przeciwzmarszczkowe Richevon. Pochodzące z natury ekstrakty zbawiennie działają na wygląd cery, regenerują ją i nawilżają, a także pozwalają na jej ujędrnienie i poprawę kolorytu. Ponadto sera mają formułę kompleksową. Nie można też zapomnieć o codziennym, starannym oczyszczeniu i złuszczaniu skóry twarzy. Na bieżąco warto też orientować się w reakcjach swojej cery, ponieważ pod wpływem upływu lat zmienia się i przyjmuje nieco inne cechy. Okazuje się na przykład, że posiadaczki skóry mieszanej mają cerę suchą – która wymaga nieco innego podejścia, niż dotychczas. Z pewnością warto wystrzegać się zamykania w schematach młodości, trzeba iść uważnie naprzód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *