Podagra

Co to jest manicure hybrydowy?

Co to jest manicure hybrydowy?
5 (100%) 1 głosów

Manicure hybrydowy jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod pielęgnacji i zdobienia paznokci, a to dlatego, że charakteryzuje się zdecydowanie większą trwałością niż tradycyjne metody. Dobrze wykonany hybrydowy manicure może utrzymać się na paznokciach nawet przez kilka tygodni, dając jednocześnie gwarancję zachowania dobrej ich kondycji przez bardzo długi czas. Popularne paznokcie hybrydowe można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym, albo samodzielnie w domu, pod warunkiem, że ma się pod ręką potrzebne do wykonania zabiegu akcesoria.

 • Pilnik,
 • Blok polerski (kostka),
 • Odtłuszczacz,
 • Primer,
 • Baza hybrydy,
 • Wybrany kolor hybrydy,
 • Nawierzchniowa hybryda,
 • Lampa UV,
 • Oliwka do skórek.

Manicure hybrydowy krok po kroku

 1. Zacząć należy od opiłowania paznokcia według indywidualnych preferencji.
 2. Konieczne jest odsunięcie lub wycięcie skórek.
 3. Następnie trzeba zmatowić płytkę paznokcia za pomocą bloku polerskiego.
 4. W kolejny etapie ważne jest oczyszczenie paznokci z pyłu i wykorzystuje się do tego odtłuszczacz. Paznokcie przecieramy, a jeśli są wyjątkowo trudne do i tłuste zaleca się dodatkowo użyć primera.
 5. Na odtłuszczoną płytkę nakłada się cienką warstwę bazy i utwardza ją w lampie. Potem dopiero można nałożyć pierwszą warstwę lakieru hybrydowego o wybranym kolorze i utwardzić go w lampie.
 6. Po utwardzeniu ostatniej warstwy lakieru na paznokcie nakłada się hybrydę nawierzchniową, nazywany również top’em. Top dodatkowo utwardzi hybrydę i nada jej połysk. Utwardzamy w lampie.
 7. Ostatnią warstwę również przecieramy odtłuszczaczem. Następnie w paznokcie i skórki wmasowuje się oliwkę. Hybrydy utrzymują się ok. 2-3 tygodni, po tym czasie trzeba będzie je uzupełnić, zmienić kolor lub ściągnąć.

Ściąganie hybryd

Ściąganie hybryd rozpoczyna się od lekkiego spiłowania warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. W kolejnym etapie wacik nasączony płynem do zdejmowania hybryd przykładamy do paznokcia i owijamy folią aluminiową, odczekując 15 minut. Po tym czasie odwijamy folię i ściągamy lakier, w razie potrzeby pomagając sobie drewnianym patyczkiem. Lakier schodzić będzie płatami lub kawałkami, ważne jest by nie zrywać hybrydy na siłę, ponieważ można w ten sposób uszkodzić płytkę paznokcia.

Popularne pytania:

 • Ile kosztuje manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym to koszt rzędu od 40 do nawet 120zł w zależności od tego jakie dodatkowe zabiegi na paznokcie zostaną wykonane. Nakładanie hybryd samodzielnie w domu wiąże się z niższym kosztem, przy czym konieczne jest zakupienie odpowiedniego wyposażenia z lampą UV na czele. W profesjonalnych sklepach zestaw do wykonywania hybryd to koszt ok. 100-300zł zależnie od wielkości zakupionego kompletu. Późniejsze koszty to kwestia dokupienia lakieru hybrydowego o preferowanym kolorze. Koszt to ok. 30zł.

 • Czy hybryda niszczy paznokcie?

Hybryda jest środkiem chemicznym, nie odżywczym, więc siłą rzeczy nie wzmacnia paznokci, a wręcz przeciwnie. Częste nakładanie hybryd powoduje, że płytka paznokcia staje się cieńsza i bardziej wrażliwa, a co za tym idzie hybrydy nie będą się na nich trzymały. Aby paznokcie znów powróciły do dawnego stanu i dobrej kondycji, ważne jest stosowanie odżywek do cienkich oraz osłabionych paznokci. Zaleca się równie robienie przerw w nakładaniu kolejnych hybryd, odstęp czasowy powinien trwać 2-3 miesiące.

Odpowiedź do artykułu “Co to jest manicure hybrydowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *