Podagra

Depilacja laserowa dla każdego

Depilacja laserowa dla każdego
5 (100%) 1 głosów

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się zabiegi depilacji laserowej, zwłaszcza wśród kobiet. Niemalże każda pani chciałaby mieć gładkie ciało, jednak codzienne golenie nóg za pomocą maszynki może okazać się uciążliwe – nie zawsze znajdzie się na to czas i ochota. Usuwanie włosów laserem okazuje się być idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia.

Depilacja laserowa polega na usunięciu niechcianych włosków przy użyciu wiązki światła lasera. Mogą być do tego wykorzystywane różne urządzenia, w ostatnim czasie bardzo często wykorzystuje się medyczny laser diodowy Vectus. Usuwanie owłosienia laserem przy użyciu tego lasera jest szybkie i bezbolesne, dla niektórych obszarów ciała może trwać tylko kilka minut, a skóra po zabiegu jest tylko delikatnie zaczerwieniona. Bardzo często pojawia się pytanie, czy depilacja laserowa boli. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej głowicy chłodzącej odczuwanie bólu jest minimalne.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Pewnie u większości kobiet pojawia się pytanie, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do depilacji laserowej. Niestety, takie przeciwwskazania istnieją. Można tutaj wymienić cukrzycę, epilepsję, łuszczycę lub inne choroby skóry blizny, przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne lun infekcje skórne, silną opaleniznę a także przyjmowanie niektórych leków.

Depilacja laserowa a ciąża

Depilacja laserowa w ciąży również nie jest wskazana, ze względu na wahania hormonalne. Trwała depilacja laserem nie jest jednak niebezpieczna dla płodu ani kobiety.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Można zdecydować się na różne depilacje, laserowa w Gdyni wymaga jednak odpowiedniego przygotowania (więcej sprawdź tutaj: http://vectusgdynia.pl/). Około tydzień przed zabiegiem powinno zaprzestać się złuszczania naskórka oraz stosowania balsamów zawierających składniki takie jak retinol, tretinoina oraz kwasy owocowe w dużych stężeniach. Nie należy również przyjmować antybiotyków, ani pić ziół, zwłaszcza dziurawca. Już miesiąc przed zabiegiem powinno się natomiast zrezygnować z opalania – zarówno na słońcu, jak i w solarium.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

  • po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, a także sauny i solarium,
  • unikać kosmetyków z alkoholem, które mogłyby podrażnić skórę,
  • w przypadku pach wstrzymać się od stosowania dezodorantów, dopóki zaczerwienienie nie zniknie. Zaczerwienienie może się bowiem pojawić po zabiegu, jakim jest depilacja laserowa – skutki uboczne są jednak minimalne
  • jeśli doszło do oparzenia po depilacji laserowej, warto stosować maści łagodzące, np. z pantenolem.

Depilacja laserowa – efekty

Aby efekty zabiegu były trwałe, należy go powtórzyć co najmniej kilka razy, w zależności od rejonu ciała, w którym była wykonywana depilacja laserowa. Ile zabiegów powinno się zrobić, można dowiedzieć się od specjalisty, który wykonywał zabieg. Efekty, jakie daje laserowa depilacja są najczyściej bardzo zadowalające.

A ile tak właściwie kosztuje depilacja laserowa? Koszt może zależeć od gabinetu, w jakim wykonujemy zabieg. Jednak głównie zależy ona od powierzchni miejsca, którego dotyczy depilacja laserowa – cena może zaczynać się od około 150 złotych, a kończyć nawet na 1000 złotych. Nie ma jednak skuteczniejszej metody niż właśnie laserowa depilacja, cena jest więc adekwatna do efektów. Na pewno warto się zdecydować na zabieg, jakim jest depilacja laserowa – opinie zadowolonych klientów mówią bowiem same za siebie.

Więcej informacji na stronie Clinica Cosmetologica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *