Podagra

Czy depilacja laserowa to dobry pomysł?

Czy depilacja laserowa to dobry pomysł?
5 (100%) 2 głosów

Jest wiele sposobów na pozbywanie się zbędnego owłosienia. Najnowocześniejszymi z nich są lasery – ponieważ są jeszcze „nieoswojone” przez większość społeczeństwa, nierzadko budzą wiele kontrowersji i pytań. Czy warto poddać się depilacji laserowej? Jakie płyną z tego korzyści i ewentualne zagrożenia? Jak wybrać gabinet oferujący tę usługę na najwyższym poziomie?

Długotrwały efekt

Niewątpliwą zaletą depilacji za pomocą lasera jest możliwość osiągnięcia długotrwałego efektu. Czegoś takiego nie da się zdziałać ani depilatorem, ani woskiem. Problem z owłosieniem po prostu przestaje istnieć, a kobieta może odetchnąć od powtarzania monotonnych zabiegów. Jest to największą obietnicą gabinetów kosmetycznych, które zajmują się nowoczesnymi technikami depilacji. Zabieg laserem najlepiej wykonywać jeszcze zimą bądź jesienią, aby móc cieszyć się gładką skórą przez cały słoneczny sezon.

Profesjonalne wykonanie

Aby wszystko powiodło się według założeń, konieczne jest znalezienie dobrego gabinetu kosmetycznego. Dobry gabinet natomiast to taki, który rozpoczyna spotkanie od szczegółowego wywiadu i konkretnych informacji o zabiegu. Klientka nie może bać się zadawania pytań, przeciwnie, powinna zadawać ich jak najwięcej. W zależności od indywidualnego przypadku, laser może być mniej lub bardziej skuteczny – i trzeba to sobie szczerze powiedzieć. Panie o szczególnie ciemnych i mocnych włoskach mogą potrzebować kilku sesji laserem, by osiągnąć odpowiedni efekt. Posiadaczki nieco słabszych włosków mogą uzyskać to samo znacznie szybciej. Kluczowe jest jednak dobranie metody i indywidualne traktowanie każdej klientki. Kosmetyczka musi też zadać pytanie o ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, poinformować o koniecznych krokach przed i po. Bezpośrednio po depilacji laserem absolutnie nie wolno eksponować danego obszaru ciała na słońce!

Warto też wspomnieć, że są lasery bardziej i mniej doskonałe. Trzeba zatem sprawdzić nowoczesność wyposażenia gabinetu. Wiele dobrego może zdziałać na przykład laser Vectus, wyposażony w specjalną końcówkę eliminującą ból i pielęgnującą skórę w taki sposób, by nie wystąpiły podrażnienia – o nich więcej tutaj: http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2017/05/depilacja-laserowa-laser-vectus-w-gdansku.

Opłacalność zabiegu depilacji

Spore kontrowersje mogą budzić ceny zabiegów. Ale czy słusznie? Wystarczy przez chwilę głębiej się zastanowić. Jeżeli problemu z włoskami pozbywamy się na dłużej, odchodzi konieczność systematycznego stosowania pianek do golenia, maszynek, wosku, kosmetyków przed i po, sprayów łagodzących… Gdyby to wszystko podliczyć, mogłaby uzbierać się spora suma. Ponadto chodzi jeszcze o wartości, których nie da się wycenić, a mianowicie o czas i komfort. Zamiast spędzać długie godziny w łazience i walczyć z wrastającymi włoskami, można zrobić coś znacznie bardziej sensownego, na przykład spędzać czas z rodziną. Nierzadko można natknąć się też na ciekawe promocje zabiegów laserowych. Z drugiej strony pamiętajmy, by nie dać się zagonić w pułapkę niskiej ceny i sprawdzić jakość kryjącego się za nią lasera i obsługi. To bardzo ważna sprawa!


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

2 odpowiedzi do artykułu “Czy depilacja laserowa to dobry pomysł?

  1. Marta

    Waham się pomiędzy laserówką a kupnem depilatora 🙁 co myślicie? Zabieg jest dość drogi a depilator to wydatek ok 150 zł… już sama nie wiem !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *