Podagra

Domowe sposoby na kurzajki

Domowe sposoby na kurzajki
5 (100%) 1 głosów

Kurzajki (brodawki) to zmiany powodowane przez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego. Zarazić się tym schorzeniem jest niezwykle łatwo, natomiast skuteczne leczenie, które obejmowałoby usunięcie wirusa z organizmu, nie jest na razie dostępne. Dlatego w przypadku, gdy pojawią się brodawki, należy działać jak najszybciej.

Wiele osób może nie zauważyć kurzajek, zwłaszcza jeśli pojawią się w niedostępnej części ciała, na przykład na plecach. Takie zmiany skórne zazwyczaj nie powodują bólu ani swędzenia. Zazwyczaj nie da się nie zauważyć jedynie tych brodawek, które pojawiają się na twarzy, rękach lub stopach. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku kurzajki zostają szybko zauważone, ponieważ mogą powodować ból podczas chodzenia. Jakie są skuteczne domowe sposoby na kurzajki?

Wśród skutecznych metod na brodawki najczęściej wymienia się te, które powodują, że dana zmiana skórna znika. Są to zazwyczaj sposoby oddziaływania bezpośrednio na kurzajkę. W aptece jest wiele różnych środków, które mają na celu spowodowanie obumarcia i złuszczenia się kurzajki. Podobnie jak w przypadku sposobów domowych również te leki dostępne bez recepty są skuteczne zwykle tylko wtedy gdy brodawka została szybko znaleziona i rozpoznana. Do najskuteczniejszych metod usuwania kurzajek z pewnością należy smarowanie brodawki świeżym sokiem z glistnika. Pewne efekty można zauważyć już po jednym dniu stosowania – kurzajka robi się czarna i twardnieje na wierzchu. By utrzymać tę tendencję warto zetrzeć tę pierwszą, obumarłą już zwykle warstwę, by sok mógł sięgnąć głębszych warstw. Konieczne jest zlikwidowanie kurzajki z korzeniami, nie można zadowalać się jej częściowym zmniejszeniem. W przypadku przerwania kuracji zbyt wcześnie, kurzajka już po jednym dniu potrafi odrosnąć. Tą metodę należy stosować aż do skutku – w najlepszym wypadku kurzajkę smaruje się dziesięć, a w najgorszym – aż dwadzieścia dni.

Jeśli nie mamy dostępu do świeżych ziół można wypróbować inny domowy sposób na kurzajki. Naśladując środki apteczne można posmarować brodawkę zwykłym lakierem do paznokci. Taka warstwa nie złuszczy kurzajki tak skutecznie jak apteczny środek, ale uniemożliwi jej dostęp do powietrza i światła, co powinno spowodować jej obumarcie. Tak jak w przypadku wielu innych domowych sposobów leczenia, tak i tutaj konieczna jest dyscyplina w zakresie stosowania metody. Kurzajkę należy malować lakierem przynajmniej przez dziesięć dni.

Jak pozbyć się kurzajek nie mając ani jednego z tych produktów pod ręką? Można skorzystać z produktów żywnościowych. Skuteczną metodą ma być smarowanie kurzajki sokiem z cytryny lub octem. Na liście produktów znajdują się również olej lniany i pasta do zębów z fluorem. Kluczowe przy stosowaniu tych wszystkich metod jest zaklejanie brodawki plastrem – zmniejszając dostęp brodawki do światła i powietrza oraz stosując naturalne środki złuszczające i przeciwzapalne można osiągnąć zamierzony cel. Tak samo jak przy poprzednich sposobach konieczna jest jednak cierpliwość, by nie przerwać kuracji za wcześnie.

Odpowiedź do artykułu “Domowe sposoby na kurzajki

  1. Jawny

    Sok z cytryny przykrywa te wszystkie domowe sposoby na kurzajki, bo jest najprostszy w zastosowaniu. Przecież nikt nie ma w domu żadnych wymyślnych ziół i tym podobnych preparatów. A sok z cytryny na kurzajki potrafi każdy przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *