Podagra

Hemoroidy – wstydliwy problem

Hemoroidy – wstydliwy problem
5 (100%) 2 głosów

Problemy z hemoroidami dotyczą bardzo dużej części społeczeństwa, uważa się nawet, że co drugi człowiek odczuwa dolegliwości z powodu hemoroidów. Mimo to wiedza społeczeństwa na ten temat nie jest duża, o czym świadczy choćby błędne nazewnictwo – wiele osób uważa, że słowo „hemoroidy” określa problem medyczny, tymczasem hemoroidy, czyli guzki krwawnicze, ma każdy człowiek i dopiero gdy pojawiają się w ich obrębie jakieś problemy, można mówić o schorzeniu, czyli problemach z hemoroidami – żylakach odbytu.

Przyczyny kłopotów z hemoroidami

Więcej na portalu procto – http://procto.net.pl/

Powodem, dla którego problemy te dotyczą tak dużej części osób, jest fakt, że istnieje bardzo wiele przyczyn, które je powoduje. Zwykle hemoroidy pojawiają się u osób prowadzących siedzący tryb życia, co ma związek zwłaszcza z siedzącą pracą. Są bardzo często spotykanym problemem kobiet w ciąży (ale zwykle nie wymagają leczenia, gdyż po porodzie wracają do właściwego stanu), a także osób w podeszłym wieku, co ma związek z osłabieniem mięśni i żył. Żylaki odbytu pojawiają się także u osób, które często miewają zaparcia, co spowodowane jest między innymi zbyt małą ilością błonnika w diecie, a więc można powiedzieć, że przyczyną tych problemów może być nawet niewłaściwa dieta.

Dlaczego leczenie hemoroidów jest tak istotne?

Każdy, kogo problem ten dotknął, na pewno nie będzie się nad tym zastanawiał. Żylaki odbytu mogą być bardzo bolesne, jako że okolice te są mocno unerwione, a przy tym hemoroidy w ich przypadku wypełnione są krwią. Stąd na przykład charakterystyczny objaw, jakim jest niewielkie krwawienie podczas wypróżniania.

Dolegliwości związane z bólem i dyskomfortem pojawiają się zwłaszcza podczas wypróżniania, ale nie tylko, ucisk, jaki powodują, może też sprawiać wrażenie konieczności wypróżnienia. Problemy z hemoroidami są więc po prostu bardzo uciążliwe i znacząco obniżają komfort życia. Na tym jednak nie koniec. Gdy nie są leczone, z czasem ich stan pogarsza się, to zaś może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, łącznie z nowotworem odbytu. Zwłaszcza, że odbyt i jego okolice są siedliskiem bakterii, które mogą być bardzo groźne, gdy dostaną się do organizmu przez uszkodzoną skórę. Koniecznie więc trzeba dowiedzieć się, jak leczyć hemoroidy i podjąć kurację.

Najlepiej jak najszybciej!

Leczenie hemoroidów jest najbardziej efektywne, a także najłatwiejszy, gdy ich stopień zaawansowania nie jest duży. Kiedy więc tylko zauważy się objawy, które mogą wskazywać na istnienie tego problemu, warto wdrożyć odpowiednie leczenie. Można na przykład sięgnąć po domowe sposoby na hemoroidy, wśród których prym wiodą ziołowe nasiadówki, przynoszące dużą ulgę. Dobrze działają także wszelkie dostępne bez recepty środki, jak maści, czopki, a nawet tabletki, które między innymi wzmacniają żyły. Jeśli jednak stan jest poważniejszy, trzeba udać się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie. W niektórych przypadkach są to nawet zabiegi chirurgiczne, najlepiej więc będzie do żylaków odbytu po prostu nie dopuścić.

Czytaj też: http://procto.net.pl/hemoroidy/leki-na-hemoroidy/

2 odpowiedzi do artykułu “Hemoroidy – wstydliwy problem

  1. Velo

    Ludzie mają tak, że nawet jak chorują na hemoroidy, to nie przyjmują do siebie najprostszych porad, które naprawdę nie wymagają jakiegoś wielkiego wysiłku. A na hemoroidy naprawdę najlepsze są proste rzeczy: jak zacznie się pić wodę, to potem jest znacznie łatwiej i nie trzeba się tak już spinać.

  2. Jaśka

    Wodę to możesz sobie pić jak hemoroidy już są wyleczone i nie chcesz żeby powróciły. Bo samą wodą to ich nie wyleczysz. Zwłaszcza jak już jakiś czas są. Wtedy na początek trzeba zastosować maść na hemoroidy. Oczywiście picie wody nie zaszkodzi, ale trzeba stosować to jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *