Podagra

Maseczki na trądzik – domowe sposoby

Maseczki na trądzik – domowe sposoby
5 (100%) 1 głosów

Istnieje wiele skutecznych sposobów na poradzenie sobie z trądzikiem. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z faktu, iż wcale nie jest konieczne stosowanie drogich preparatów kosmetycznych i leków. Często domowa maseczka na trądzik  jest w stanie zdziałać naprawdę wiele. W tym miejscu przedstawione zostaną liczne działania, jakie wykazują domowe maseczki na trądzik, przepisy na ich przygotowanie i instrukcje stosowania!

Jak działają maseczki przeciwtrądzikowe?

Zasada działania maseczek przeciwko trądzikowi jest bardzo prosta. Trądzik powstaje w wyniku nadmiernej produkcji łoju oraz silnego złuszczania komórek naskórka. Preparaty takie jak aloes na trądzik istotnie ograniczają produkcję łoju oraz stabilizują cykl rozwojowy naskórka oraz

  • złuszczają,
  • oczyszczają,
  • nawilżają,
  • wygładzają.

Sok z aloesu na trądzik wykazuje również działanie łagodzące i przeciwzapalne. Aloes bynajmniej jest jedynym skutecznym naturalnym surowcem dla zastosowania w maseczkach przeciwtrądzikowych.

Domowe maseczki na trądzik – sposób przygotowania

Istnieje cała gama naturalnych rozwiązań przeciwtrądzikowych. Domowa maseczka z miodu na trądzik jest prosta do zrobienia. Wystarczy nałożyć organiczny miód na powierzchnię cery i utrzymać przez 10-15 minut. Innym sposobem może być maseczka z drożdży na trądzik, którą przygotowuje się rozdrabniając drożdże w mleku i nakładając na cerę. Podobnie, jak uprzednio maseczkę utrzymać należy przez około 10-20 minut.

Modyfikacją tejże metody może być także maseczka z kurkumy na trądzik – kurkumina zawarta w nasionach kurkumy ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne – idealnie uspokoi zmiany wypryskowe i ropne.

Babciną metodą okazać się może również cebula na trądzik. Tak, wystarczy jedynie rozgotować jedną cebulę w garnku wody i następnie powstałą masę nałożyć na cerę. Następnie wystarczy zmyć skórę z użyciem wody lub łagodnego rumiankowego naparu.
Innym, sposobem są płatki owsiane na trądzik. Ugotowaną i wystudzoną owsiankę należy jak wcześniej nałożyć na cerę i utrzymać do pół godziny.

kremy tylko z naturalnych składników

Czasami można też zastosować płatki owsiane jako peeling – należy jednak delikatnie stosować tę metodę, ze względu na ryzyko podrażnienia.

Czy to działa? Skuteczność domowych sposobów

Metody te działają z różną skutecznością. Trzeba jednak przyznać, iż domowe sposoby na trądzik wymagają odrobinę wysiłku i przygotowania. Wszystkie domowe sposoby na trądzik młodzieńczy tak polecane przez babcie nie zawsze się jednak sprawdzają. Zamiast jedynie stosować maseczki na trądzik, domowe sposoby wzbogacić można stosowaniem preparatów nawilżających do cery trądzikowej, np. Sevolium, który zawiera to, co natura ma w sobie najlepsze. Sevolium działa skutecznie zarówno na zmiany skórne zlokalizowane w obrębie twarzy, jak i reszty ciała. Na trądzik na plecach domowe sposoby nie zawsze skutkują. Ekstrakt nagietka, ziół, lukrecji łagodzą, działają przeciwbakteryjnie i regulują metabolizm komórek naskórka. Ograniczenie produkcji sebum naskórkowego i wygodna aplikacja działają przyczynowo na trądzik młodzieńczy.

Alternatywa maseczek na trądzik

Naturalne metody są interesujące. Na pewno takie rozwiązania jak parówka na trądzik dobrze zastosować przed nałożeniem maseczki. Domowe maseczki wymagają skrupulatnego przygotowania i odpowiedniego nakładania. O wiele lepiej jest zdecydować się na Sevolium – naturalne rozwiązanie przeciwtrądzikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *