Podagra

Męskie łysienie

Męskie łysienie
Oceń ten artykuł:

Wypadanie włosów u mężczyzn jest popularnym oraz, niestety, dość trudnym do zlikwidowania problemem. O ile w przypadku łysienia spowodowanego niedoborami witamin czy niewłaściwą pielęgnacją nietrudno jest zahamować proces wypadania, o tyle w przypadku tzw. łysienia androgenowego niezbędne jest poddanie się specjalistycznym zabiegom.

By podjęć odpowiednią terapię najpierw należy określić, jaka jest przyczyna wypadania włosów. Za zjawisko to może odpowiadać nadmierny stres, zła dieta, używki, problemy zdrowotne, zwłaszcza te związane z gospodarką hormonalną. Niestety, w wielu przypadkach nadmierne wypadanie włosów związane jest ze wspomnianym już łysieniem androgenowym (tzw. typu męskiego). Choć niekiedy występuje ono również u kobiet, znacznie częściej dotyczy panów. Skłonność do gubienia włosów prawdopodobnie wiąże się w tym wypadku z gospodarką hormonalną i często jest dziedziczna. Zwykle pojawia się po 50 roku życia, niekiedy jednak może wystąpić już w wieku 20 lat.

By określić, czy mamy do czynienia z łysieniem androgenowym, najlepiej udać się do dermatologa-trychologa. Wykona on specjalistyczne badanie stanu cebulek włosów, tzw. trichogram, a po określeniu przyczyn wypadania podpowie, jak zwiększyć objętość włosów.

W przypadku wypadania niezwiązanego z łysieniem androgenowym sposoby na wypadanie włosów dość łatwo określić. Najskuteczniejszą metoda jest zwykle eliminacja szkodliwych czynników (np. odstawienie źle dobranych kosmetyków czy uzupełnienie niedoborów witamin) oraz jednoczesne wzmocnienie włosów (np.przez stosowanie wcierek lub przyjmowanie suplementów diety). Jeśli jednak dotknęło nas łysienie typu męskiego, niezbędne będzie podjęcie specjalistycznych zabiegów.

Do tych odznaczających się największą skutecznością należy mezoterapia skóry głowy. Polega na wprowadzeniu za pomocą igieł substancji hamujących wypadanie i przyspieszających odrastanie utraconych włosów. Zwykle jest to osocze lub specjalne koktajle witaminowe. Po zabiegu regeneracja włosów następuje stosunkowo szybko, jednak zwykle konieczne jest powtarzanie zabiegu.

W podobny sposób wykonuje się zabieg tzw. mezopenem. Dzięki wprowadzeniu w skórę głowy specjalnie dobranych substancji odżywczych nadmierne wypadanie zostaje zatrzymane, a utracone włosy odrastają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *