Podagra

Metody usuwania nadmiernego owłosienia

Metody usuwania nadmiernego owłosienia
5 (100%) 1 głosów

Nadmierne owłosienie jest problemem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Otóż kobiet problem ten nazywany jest hirsutyzmem, który objawia się pojawianiem owłosienia w miejscach typowych dla mężczyzn i jest to spowodowane zmianami hormonalnymi, które zachodzą w organizmie kobiety. Często w takiej sytuacji pojawia się owłosienie na piersiach, bądź brzuchu.

Hirsutyzm objawy

Do objawów hirsutyzmu zalicza się przede wszystkim:

  • pojawianie się ciemnych i grubych włosów typowych dla mężczyzn
  • pojawianie się włosów w miejscach typowych wyłącznie dla mężczyzn
  • zauważalny szybszy wzrost włosów niż u osoby zdrowiej

Natomiast jeżeli chodzi o płeć przeciwną to wydawałoby się, iż nadmierne owłosienie u mężczyzn nie jest aż tak dużym problemem. Otóż jest to mylne myślenie, gdyż prawie ponad połowa mężczyzn cierpi na te dolegliwość.

Depilacja laserowa efekty

Depilacja laserowa jest jednym ze sposobów walki z tym schorzeniem. Coraz więcej mężczyzn korzysta z tej możliwości. Otóż depilacja laserowa daje możliwość szybkiego pozbycia się włosów. A po wykonaniu około czterech zabiegów, całkowitego zaprzestania ich ponownego wzrostu. Zabieg ten rozwiązuje również inne problemy, takie jak: zapalenie mieszków włosowych, bądź problem wrastających włosków.

Depilacja laserowa ile zabiegów

Podczas depilacji laserowej usuwanych jest około 95% włosków, gdyż pozostałe 5% może pojawić się w ciągu najbliższych 12 miesięcy od wykonania ostatniego zabiegu. W związku z czym, aby pozbyć się włosków na stałe należy wykonać od czterech do sześciu zabiegów laseroterapii. Ilość zabiegów ma ścisły związek z rodzajem naszego włosa, jak również z tym, czy włoski podczas ostatniej depilacji znajdowały się w fazie wzrostu.

Czy depilacja laserowa boli

Przy wykonywaniu zabiegu depilacja laserowej są stosowane maści znieczulające, które powodują, iż odczuwany ból jest obniżony do minimum, a w przypadku większości osób wręcz nieodczuwalny.

Wosk do depilacji twarzy

Kolejnym ze sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia jest woskowanie. Otóż zabieg ten polega na nałożeniu gorącego wosku na twarzy, który wnika w głąb skóry. Poprzez co włoski usuwane są wraz z cebulkami.

Odpowiedź do artykułu “Metody usuwania nadmiernego owłosienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *