Podagra

Problemy z cerą naczynkową

Problemy z cerą naczynkową
5 (100%) 1 głosów

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji i ostrożności. Należy unikać zarówno zbyt niskich temperatur, jak też zbyt wysokich, nie doprowadzać do wysuszenia skóry i nie stosować gruboziarnistych pilingów, gdyż źle wpływają na rozszerzone naczynka. Na ich powstawanie mają też wpływa geny i hormony.

Związane z występowaniem rumienia pajączki na twarzy to niewielkie, czerwone plamki w okolicach nosa i na policzkach, pojawiają się one dlatego, że naczynka nie są osadzone wystarczająco głęboko w skórze. Na rynku jest wiele kosmetyków wspierających cerę naczynkową. Jednak popękane naczynka na twarzy nie poddają się działaniu żadnych kremów, które są dobrym elementem profilaktyki, a preparaty z zielonym barwnikiem jedynie je maskują, ale nie usuwają. Toteż usuwanie pajączków wymaga bardziej efektywnego działania. Najlepszym sposobem na problemy związane z niewłaściwym i powodującym nieestetyczne plamki działaniem naczyń krwionośnych jest laserowe usuwanie naczynek. Ten, dostępny w salonach kosmetycznych, zabieg na naczynka polega na tym, że wiązka lasera podgrzewa krew w zamykanym naczynku, co sprawia, że znajdująca się w niej woda odparowuje, a naczynko obkurcza się i obumiera.

Zanim przystąpimy do zabiegu potrzebna jest ocena stanu cery, ilości pękniętych naczynek, ich głębokości i rozmiaru. Skuteczne zamykanie naczynek może się wiązać z koniecznością powtórzenia zabiegu do trzech razy w przypadku większych lub starszych pęknięć.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry, potem należy za pomocą specjalnych okularów osłonić oczy, by nie miały kontaktu ze światłem lasera. Po przygotowaniu twarzy osoba wykonująca zabieg przykłada głowicę lasera, a następnie uwalnia wiązkę światła, odpowiednio dobraną do konkretnej skóry.

Zabieg na popękane naczynka nie uszkadza skóry, działa precyzyjnie na wybrane naczynka, których obkurczanie i obumieranie wywołane przez laser sprawia, że po zabiegu występuje zaczerwienienie i lekkie pieczenie. Należy pamiętać, aby przez kilka tygodni przed zabiegiem nie spożywać ziół wzmagających uczulenie na światło, takich jak np. dziurawiec, żeby uniknąć poparzeń. Natomiast po zabiegu należy pamiętać o częstym i intensywnym nawilżaniu skóry, nie należy natomiast stosować peelingów i kosmetyków, w których występuje alkohol. Warto również na kilka dni zrezygnować z makijażu. Po zabiegu, przez co najmniej miesiąc nie można się opalać, co na pajączki na twarzy miałoby zgubny wpływ.

Jeśli borykamy się z problemami cery naczynkowej nie należy bać się korzystania z zabiegów laserowych, trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby ściśle przestrzegać zaleceń, by nie pogorszyć stanu naszej skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *