Podagra

Profesjonalne oczyszczanie twarzy

Profesjonalne oczyszczanie twarzy
5 (100%) 1 głosów

Oczyszczanie twarzy to fundament pielęgnacji. Jako proces może być rozumiany bardzo szeroko, ponieważ to nie tylko codzienne usuwanie zanieczyszczeń, ale również pozbywanie się martwych komórek naskórka. Niezależnie od typu cery musi być ono wykonywane regularnie i dogłębnie. Dokładne oczyszczanie pomaga w prawidłowej regeneracji skóry oraz w walce z konkretnymi problemami.

Oczyszczanie manualne twarzy

Podstawą pięknej i zdrowiej skóry twarzy jest jej codzienna pielęgnacja, a przede wszystkim jej manualne oczyszczanie w warunkach domowych. Regularne przemywanie twarzy – rano i wieczorem, indywidualnie dobranymi środkami, pozwala na jej szybszą odbudowę. Poza tym, codziennie wykonywany makijaż obciąża skórę twarzy i blokuje dopływ tlenu. Dlatego też, aby nieco intensywniej oczyścić skórę, zaleca się wykonywać peeling do twarzy. Prócz właściwości złuszczających, posiada on zdolność do usuwania martwych komórek.

Profesjonalne zabiegi na twarz

Dbanie o wygląd skóry twarzy to nie tylko zabiegi wykonywane w zaciszu domowym. Duży wpływ na jakość cery mają także zabiegi oferowane przez specjalistów dermatologów i kosmetologów. Mogą one stanowić podstawę pielęgnacji, ale również swoiste jej uzupełnienie. W domu, trudno o dogłębne oczyszczenie twarzy, ponieważ mało kto dysponuje potrzebnymi do tego środkami. W specjalistycznym gabinecie dostępne jest gruntowne oczyszczanie, które polega na działaniu w głębszych warstwach skóry. Tradycyjny żel czy peeling do twarzy nie jest w stanie tego dokonać.

Typy zabiegów

W fachowym gabinecie kosmetologicznym dostępne są różnego rodzaju zabiegi pomagające pacjentowi poradzić sobie z defektami twarzy. Można do nich zaliczyć dwie generacje zabiegów: zabiegi laserowe na twarz  oraz złuszczanie kwasami.

Złuszczanie kwasami opiera się na wykorzystaniu kilku mieszanek kwasowych, które doskonale radzą sobie z trądzikiem, uszkodzeniem po słonecznym czy przebarwieniami. Swoją rolę spełniają również w oczyszczaniu każdej cery, nawet tej wrażliwej. Do najczęściej stosowanych kwasów zalicza się: migdałowy, salicylowy, pirogronowy oraz glikolowy.

Zabieg wykonywany za pomocą lasera polega na mechanicznym ścieraniu obumarłego naskórka, którego obecność negatywnie wpływa na jakość skóry. Podczas procedury wykorzystywana jest specjalnie przygotowana głowica, które pokryta jest kryształkami diamentu. Zabieg pozwala dogłębnie oczyścić skórę przy sterylnych warunkach oraz kontroli specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *