Podagra

Jak wygrać walkę z rozstępami?

Jak wygrać walkę z rozstępami?
5 (100%) 1 głosów

Skąd się biorą rozstępy?

Rozstępy powstają najczęściej w wyniku gwałtownego rozciągania się skóry, dlatego pojawiają się bardzo często u kobiet w ciąży, czy szybko dojrzewających nastolatków. Nie jest to jednak wyłącznie domena kobiet. Rozstępy na pośladkach oraz rozstępy na brzuchu mogą pojawić się również u osób, które szybko przybrały na wadze. Wiele osób decyduje się na zakup kremów przeciw rozstępom, ale zazwyczaj są one nieskuteczne. Czy istnieje zatem dobry sposób na rozstępy? Czy domowe sposoby mogą zawieść?

Zabiegi na rozstępy

Oprócz popularnie stosowanych, drogeryjnych kremów coraz bardziej powszechne są zabiegi na rozstępy. Te pierwsze chociaż mogą nawilżyć i napiąć naszą skórę to, w dłuższej perspektywie stosowania okazują się całkowicie bezskuteczne, jeśli chodzi o problem z rozstępami. Wiele osób zadaje sobie pytanie „Jak zlikwidować rozstępy?” i najbardziej trafną i sprawdzoną metodą okazują się nieco bardziej inwazyjne środki, takie jak na przykład laser na rozstępy. Chociaż może to wzbudzać w pacjentach swego rodzaju obawę, to ciężko o wskazanie bardziej skutecznej i efektywnej metody. Oczywiście, taki zabieg jest droższy niż większość drogeryjnych kremów to warto w niego zainwestować, jeśli przeszkadzają nam, zwłaszcza te bardziej widoczne rozstępy na nogach czy rozstępy na plecach. Mimo to, lepiej jest zainwestować w odpowiedni zabieg niż w kremy. Może okazać się, że pieniądze, które wydaliśmy na drogeryjne specyfiki pokryłyby koszt zabiegu laserowego przeciw rozstępom, a efekt byłby zdecydowanie bardziej zadowalający.

Jeśli szukamy odpowiedzi na pytanie „jak usunąć rozstępy?” to powinniśmy się zastanowić, czy aż przeszkadzają nam one do tego stopnia, że jesteśmy w stanie zainwestować w odpowiedni zabieg. Wydawanie pieniędzy na kremy przeciwko rozstępom to pomysł raczej nietrafiony, jeśli oprócz nawilżenia i napięcia skóry zależy nam na faktycznym pozbyciu się problemu. Należy pamiętać, że rozstępy to problem, który dotyka większości osób i jeśli nie są one bardzo zauważalne to lepiej nauczyć się je akceptować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *