Podagra

Zabiegi i sposoby na cellulit

Zabiegi i sposoby na cellulit
5 (100%) 2 głosów

Cellulit jest bolączką milionów kobiet od wielu lat. Uznaje się, iż problem ten dotyczy nawet 90% populacji żeńskiej w krajach wysoce rozwiniętych. Tzw. pomarańczowa skóra pojawia się na poszczególnych partiach ciała w wyniku nierównomiernie rozmieszczanej tkanki tłuszczowej jednak na jej powstawanie nie ma wpływu sama ilość tłuszczu. Tym samym udowodniono, iż tak samo z powodu cellulitu cierpieć mogą kobiety z wyraźną nadwagą jak i te szczupłe.

To właśnie panie zauważają na swoim ciele cellulit, mężczyzn problem ten nie dotyka praktycznie wcale. Winą obarcza się w tym przypadku głównie predyspozycje genetyczne, ale również zaburzenia na tle hormonalnym. To właśnie dlatego cellulit można zauważyć już w okresie dojrzewania, zjawisko to wzmaga się w procesie menstruacji, podczas ciąży, karmienia piersią czy menopauzy. Przyczyną jego powstawania jest również nieodpowiednia dieta oraz brak aktywności fizycznej.

Jeśli chcemy, by redukcja cellulitu następowała skutecznie to jedynym dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kilku metod walki z tą niedoskonałością skóry jednocześnie. Kobiety muszą zmienić tryb życia, być wytrwałe, realizować zalecenia regularnie i w długim okresie czasu. Niestety, zniwelowanie nierówności na skórze to długi proces.

Jak walczyć z cellulitem?

Jeśli ten widoczny jest w początkowej fazie rozwoju to idealne są domowe sposoby. Można tutaj wymieniać usuwanie cellulitu poprzez wykonywanie peelingów, które ujędrnią skórę (najlepsze właściwości wykazują te, w których składzie znajdują się fusy z kawy, oliwa z oliwek oraz olejek cynamonowy). Można również stosować tzw. foliowanie – poszczególne partie ciała należy intensywnie wysmarować balsamem o działaniu antycellulitowym a następnie owinąć ciało folią spożywczą, dzięki czemu składniki odżywcze będą wchłaniać się o wiele lepiej.

Zwalczanie cellulitu przynosi jednak najlepsze efekty, jeśli korzysta się z profesjonalnych zabiegów. W tym celu można udać się do gabinetu dermatologicznego bądź renomowanej kliniki medycyny estetycznej i wykonać zabiegi na cellulit.

Wśród najlepszych metod wyróżnia się mezoterapię, masaże ręczne, mikrodermabrazję oraz masaże mechaniczne – to endermologia, która podczas uciskania fałd skórnych wykorzystuje dobroczynne podciśnienie. Już kilka zabiegów sprawi, że tkanka tłuszczowa zostanie rozbita na drobne cząsteczki i wydalona w naturalnym procesie wraz z toksynami.

Pamiętajmy, że usuwanie cellulitu to nie tylko zabiegi wyszczuplające, ale przede wszystkim te, które modelują naszą sylwetkę w odpowiedni sposób. Samo odchudzanie niewiele pomoże bowiem należy nie tylko redukować tłuszcz, ale też odpowiednio ujędrniać skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *