Podagra

Jakie zioła na niestrawność żołądka?

Jakie zioła na niestrawność żołądka?
Oceń ten artykuł:

Niestrawność żołądka to jedna z najczęściej występujących popularna dolegliwość układu pokarmowego. Do najczęściej odczuwanych objawów należą: bóle brzucha, zgaga, odbijanie się, pieczenie w żołądku, gazy. Objawy te mogą występować w ślad za obfitym posiłkiem. Albo odwrotnie, gdy nasz żołądek jest pusty. U osób, które nie narzekają zwyczajowo na tego typu problemy, okazjonalnie pojawiają się właśnie w okresie np. świąt. Bardzo często powodem dolegliwości trawiennych, nie tyle jest nadmiar pochłanianego jedzenia, co łączenie pokarmów, występujące właśnie podczas wielogodzinnego biesiadowania. Cytryna oczyszczająca organizm z toksyn będzie w tym przypadku zbawienna. Kiedy to w ślad za mięsem zjada się słodki deser, poprawia śledziem, a potem jeszcze raz mięso,ponownie ciasta i oczywiście alkohol.

Jak sobie z tym radzić? Zaopatrzyć się w zioła na niestrawność żołądka.

Gdy wiemy, że czeka na obfita kolacja, która zrujnuje nam na kilkanaście godzin nasz przewód pokarmowy, warto przygotować sobie wcześniej odwar ziołowy, można kupić gotową mieszankę w sklepie zielarskim, lub zrobić ją samemu, zmieszać w słoiku, mieć zawsze pod ręką. Dzięki temu możemy uniknąć np. kamieni kałowych (tutaj więcej informacji o nich: http://oczyszczanieciala.net.pl/kamienie-kalowe-zlogi-kalowe-powstaja/). Oto przykład zestawu ziół na niestrawność:

owoc kolendry, ziele drapacza, ziele rdestu ptasiego, owoc kopru włoskiego, liść mięty pieprzowej, korzeń kozłka, liść bobrka, ziele dziurawca, ziele tymianku, liść melisy, ziele krwawnika, wszystkiego po 50g.

Bierzemy kopiastą łyżkę mieszanki, zalewamy szklanką wrzątku i odstawiamy pod przykryciem na trzy godziny. Przecedzamy i lekko podgrzewamy. Odwar należy pić po szklance, 3 razy dziennie przed posiłkiem.

Zdarza się, że niestrawność żołądka wywołują nerwice, z różnego powodu. Stresu w pracy, przemęczenia, długotrwałych zmartwień. W przypadkach niewymagających jeszcze leczenia medycznego warto sięgnąć po zestaw ziół na niestrawność wywołaną nerwicą.:

liść melisy, liść bobrka, ziele tymianku, ziele rdestu ptasiego, ziele marzanki, korzeń kozłka, korzeń arcydzięgla, kłącze tataraku, ziele dziurawca, kwiat lawendy.

Odwar należy pić trzy razy dziennie po szklance, 20 minut przed posiłkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *