Podagra

Profilaktyka w podagrze

Profilaktyka w podagrze
5 (100%) 3 głosów

Ponieważ podagra jest chorobą nieuleczalną bardzo ważna jest profilaktyka zapobiegania jej nawrotom lub chociaż minimalizowania dolegliwości. Oprócz zażywania leków farmaceutycznych niezbędne jest stosowanie odpowiedniej diety i prowadzenie zdrowego trybu życia.

Osoby obarczone genetycznie możliwością zachorowania na podagrę powinny jeszcze bardziej zwracać uwagę na produkty, jakie spożywają na co dzień. Wylicza się, iż 20% osób cierpiących na podagrę mają podobny przypadek zachorowań wśród krewnych.

Odchudź się dla zdrowia!

Ci, którzy borykają się z nadwagą powinni pozbyć się zbędnych kilogramów – należy przy tym pamiętać, by walka z otyłością prowadzona była rozsądnie i w wolnym tempie (nadzwyczaj niekorzystne są szybkie zmiany wagi, diety „oczyszczające” i „głodówki”).

Inne choroby, wywołujące podagrę

Podagrę wywołać mogą także inne choroby: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, białaczka, niewydolność nerek, niedoczynność tarczycy, niedokrwistość hemolityczna, łuszczyca, zawał serca, niewydolność oddechowa, padaczka czy chociażby osłabienie organizmu wywołane infekcjami mogą przyczynić się do powstania bądź rozwoju tego schorzenia.

Osoby będące w grupie zwiększonego ryzyka zachorowalności na podagrę: obarczone wskaźnikiem genetycznym bądź cierpiące na wyżej wymienione choroby powinny regularnie kontrolować poziom kwasu moczowego we krwi.

Odpowiedź do artykułu “Profilaktyka w podagrze

  1. Dyktylda

    Profilaktyka w podagrze, to przede wszystkim odpowiednia dieta do stosowania na co dzień. Obecnie ludzie obżerają się różnymi rodzajami przetworzonej żywności, dodatkowo nie ruszają się już prawie wcale – a to najszybsze metody do przeróżnych chorób, takich jak cukrzyca czy choroba wieńcowa. Nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba brać przykład z ludzi którzy żyli kiedyś i jak się odżywiali. Podagra czy też dna moczanowa, jest uzależniona bardzo mocno od diety, dlatego skuteczna profilaktyka podagry powinna być rozpoczęta tylko i wyłącznie od diety. Jeśli w rodzinie mamy osoby chorujące na podagrę, to nie ma się co zastanawiać tylko rozpocząć profilaktykę podagry już teraz, stosując właśnie odpowiednią dietę. Powodzenia wszystkim osobom zdrowo myślącym i żyjącym :-)!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *