Podagra

Wskazówki dla chorych

Wskazówki dla chorych
4.2 (83.33%) 6 głosów

Właściwa dieta: w przypadku tej choroby zaleca się spożywanie głównie owoców i warzyw oraz dużej ilości płynów, których zadaniem jest zwiększone wydalanie kwasu moczowego z krwi, dzięki czemu stan zapalny zmniejsza się.

Zdrowy tryb życia: zaleca się aktywność fizyczną, która pomaga przywracać właściwą przemianę materii. Ta jest równie ważna w przypadku osób, które dodatkowo cierpią na otyłość (aż 2/3 przypadków chorych na podagrę).

Unikanie sytuacji stresowych: te mogą być przyczyną sięgania po alkohol, który w przypadku podagry trzeba bezwzględnie wyeliminować.

Stosowanie właściwej dawki leków: bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza odnośnie dawki i częstotliwości brania leków farmaceutycznych, gdyż te zażywane bez wskazań mogą mieć poważne skutki uboczne. Jeśli leki są zbyt słabe lub niekorzystnie wpływają na nasz organizm należy zwrócić się do lekarza prowadzącego z prośbą o ich zmianę – na przykład na hormony steroidowe. Ustępowanie dolegliwości związanych z podagrą mogą też wywołać mieszanki ziołowe, które nie są tak inwazyjne dla organizmu jak leki.

Podczas nagłego napadu silnego bólu palucha, w którym umiejscowiło się zapalenie należy położyć się w wygodnej pozycji i unieruchomić obrzęknięte miejsce.

2 odpowiedzi do artykułu “Wskazówki dla chorych

  1. Daria

    A czy ktoś z Was zna jakieś starodawne metody na podagrę? Zawsze lubię wiedzieć, jak kiedyś sobie radzono z różnymi chorobami. A jak wiadomo podagra to pewnie nic nowego, więc kiedyś, jak przemysł farmaceutyczny nie był tak mocno rozwinięty – to na pewno mieli jakieś swoje sposoby leczenia podagry domowymi sposobami.

    1. dzikus2

      Może i były ale raczej nie działały. Teraz sposoby są nowe, są urządzenia i w końcu można się z tego wyleczyć. A kiedyś nie wiedziano nawet co to za choroba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *