Podagra

Ziołolecznictwo w podagrze

Ziołolecznictwo w podagrze
4.1 (82.86%) 7 głosów

W leczeniu podagry niezwykle ważne jest przestrzeganie diety, zdrowego trybu życia oraz spożywanie określonej przez lekarza dawki leków farmaceutycznych.

Cierpiący na to schorzenie często szukają różnych rozwiązań, by chociaż złagodzić dolegliwości związane z tą chorobą – wiadomo, iż jest ona nieuleczalna jednak warto walczyć o minimalizowanie objawów i częstotliwość nawrotów napadów bólu i stanów zapalnych.

Ziołolecznictwo znane i uznawane od wieków znalazło również swoje zastosowanie w przypadku zaleczenia objawów podagry, ponieważ jest równie skuteczne (po dłuższym czasie regularnego stosowania) a jednak mniej inwazyjne.

Zaczerwienienia, obrzęki i ogólną boleść palucha kończyny dolnej złagodzi z pewnością Reumosan lub Urosan i granulat Reumogran – to preparaty, które w swoim składzie posiadają liście brzozy i ziele skrzypu, które znane są ze swoich właściwości oczyszczających i regulowania metabolizmu. Podobne działanie ma liść jałowca, mącznicy, ziele konwalii i dziurawca oraz korzeń lubczyku i mniszka lekarskiego. Najlepiej, gdy spożywa się mieszanki wymienionych ziół.

W eliminowaniu objawów tej choroby ceniony jest również korzeń łopianu, znany ze swoich właściwości usuwania szkodliwych związków z organizmu. Ten również pobudza pracę nerek, żołądka i wątroby.

Mieszanki zielarskie dostępne są w postaci nalewek, iniekcji bądź kapsułek. Nalewki należy zaparzać przed spożyciem mniej więcej 30 minut pod przykryciem; po odcedzeniu warto pić ją trzy razy dziennie, po posiłku.

 

[button size=”large” type=”success” value=”Sprawdź ofertę!” href=”#”]

7 odpowiedzi do artykułu “Ziołolecznictwo w podagrze

 1. Dyktylda

  Leczenie ziołami w podagrze, jak i w każdym innym przypadku jest przestokroć cenne i odpowiednie dla naszego organizmu! Proszę zauważyć, że praktycznie wszystkie lepsze i najbardziej działające leki są oparte na ekstraktrach i wyciągach z ziół. Należy też pamiętać o tym, że ziołolecznictwo i leczenie ziołami było stosowane już od starożytności – kiedyś nie było koncernów farmaceutycznych i innych tego typu 🙂 Trzeba było iść do lasu, nazbierać zioła i stosować ziołolecznictwo metodą prób i błędów. Dlatego jestem przekonana że zdrowa dieta i odpowiednie zioła w diecie, pomogą w leczeniu podagry.

 2. Gosia

  Jak dla mnie, to zawsze warto w tego typu chorobach skorzystać z odtrucia swojego organizmu i prawidłowej Diety. Proszę pamiętać, że wkładajac coś do buzi – wkładamy to wprost do wnętrza naszego organizmu – więc trzeba zapamiętać, że wszelka chemia musi gdzieś „wyjść”. Polecam przyglądnąć się swojemu zdrowiu i spożywanym posiłkom, a następne skorzystać z oczyszczania – np. taki ostropest (http://watroba-woreczek.pl/go/47,podagra/) pomoże Twojej wątrobie wrócić do czasów sprzed chorób.

 3. Andrzej

  Gosia, spamujesz chyba troszkę co? Ziołolecznictwo w podagrze jest dobre, ale tylko w momencie, kiedy jesteś w stanie sam zapoanować nad bólem. A jak dopadnie podagra w palucha u nogi to nie ma zmiłuj, napieprza jak cholera 🙁

 4. Betelgeza

  Ziołolecznictwo jest dobre na każdą chorobę. Stare sprawdzone metody które naprawdę działają. Nie to co teraz z tą medycyną i antybiotykami, które bardziej szkodzą niż leczą.

 5. boniek

  Skuteczne są soki z aronii i okłady z soli bocheńskiej, do zażywania lek Urarthone z Lehning i dobra, zdrowa, odpowiednia dieta. Ja to stosowałem i byla duża poprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *