Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 13, 2017 in Inne |

Moje IP

Moje IP

Nawet jeśli my nie znamy swojego numeru IP, jedno jest pewne: zna je każdy serwer i każda strona, na którą wchodzimy. Bez tych ciągów liczb, który komputery widzą w zapisie binarnym, a ludzie w zapisie dziesiętnym sieć nie miałaby szans prawidłowo funkcjonować.
Adres IP to liczba 32-bitowa, lub 128-bitowa, która identyfikuje serwer (komputer) podłączony do innego serwera lub Internetu. Zapisywany jest w formie dziesiętnej jako cztery oktety oddzielone od siebie kropkami. Choć posiadanie numeru IP przez urządzenie jest konieczne do zalogowana się do sieci, to dla nas wiedza o tym jak wygląda nasz numer IP jest nieobowiązkowa.

 

Numer IP sprawdzić można w każdej chwili. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać moje IP jak sprawdzić i w ciągu kilku sekund wyświetli nam się numer nasz numer IP na stronach, które służą pokazywaniu takich numerów, lub jeśli chcemy sprawdzić to na własną rękę w swoim komputerze, to szybko i bez problemu znajdziemy instrukcję jak to zrobić.
Numery IP nieco ograniczają anonimowość w sieci, jednak nie dają pełnych informacji o osobie, która w danej chwili korzysta z komputera, lecz jedynie o samym urządzeniu.