Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 30, 2018 in Zdrowie |

Zapobieganie grypie żołądkowej. Jelitówka – uciążliwe zaburzenia żoładkowe

Zapobieganie grypie żołądkowej. Jelitówka – uciążliwe zaburzenia żoładkowe

Jelitówka to częsta dolegliwość występująca zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Najczęstsze objawy tej choroby to nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha oraz dolegliwości grypopodobne takie jak bóle głowy, mięśni i wysoka gorączka.

grypa żołądkowa – zapobieganie

Grypa żołądkowa znana jest też pod nazwą grypa jelitowa lub jelitówka. W związku z tym, że biegunka i wymioty mogą doprowadzić do zaburzeń wodno – elektrolitowych zapobieganie grypie żołądkowej jest bardzo istotne. W tym celu należy unikać kontaktu z osobami, które cierpią na podobne dolegliwości. Najważniejszą rzeczą w trakcie leczenia zapalenia żołądkowo-jelitowego jest zapobieganie odwodnieniu, poprzez odpowiednie nawadnianie chorego. Jeśli dolegliwości u osoby dorosłej trwają dłużej niż trzy dni to należy czym prędzej udać się do lekarza. Wspomagająco w leczeniu farmakologicznym zapaleń żołądkowo-jelitowych można stosować probiotyki, czyli leki, w skład których wchodzą żywe kultury bakterii. W czasie choroby trzeba pić dużo płynów, w celu nawadniania organizmu.

grypa żołądkowa alkohol

Osoba cierpiąca na zaburzenia jelitowe powinna stronić od używek. Grypa żołądkowa alkohol jest bardzo niebezpieczny i może zaostrzyć objawy tej choroby. Jelitówką łatwo zarazić się poprzez kontakt z chorym, dlatego grypa żołądkowa zapobieganie jest bardzo ważne.