Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 3, 2016 in Zdrowie |

Bakteria streptococcus agalactiae w moczu – objawy. Bakteria niebezpieczna dla płodu

Bakteria streptococcus agalactiae w moczu – objawy. Bakteria niebezpieczna dla płodu

Streptococcus agalactiae to choroba na którą chorują często kobiety. Bakterie rozwijają się w układzie pokarmowym oraz w narządach płciowych. Jest szczególnie niebezpieczna podczas ciąży, gdyż może spowodować przedwczesny poród.

bakteria streptococcus agalactiae w moczu – objawy

Choroba ta należy do paciorkowców z grupy B, zaliczanych do ziarniaków. Streptococcus agalactiae w moczu objawy często nie dają o sobie znać. Zagrożenie pojawia w momencie zajścia w ciążę. Bakterie te mogą przedostać się do wód płodowych, a z nimi do płuc dziecka, zwiększając ryzyko przerwania ciągłości błon płodowych i przedwczesnego porodu. U noworodków mogą spowodować sepsę i zapalenie płuc.

streptococcus agalactiae przyczyny

Streptococcus agalactiae przyczyny są związane ze zwierzętami, gdyż to od nich można nabyć się tej choroby. Można ją przenieść do ludzkiego organizmu poprzez spożywanie niepasteryzowanych produktów mlecznych. Prawdopodobieństwo zarażenia się tą chorobą zwiększa praca w służbie zdrowia oraz nadwaga i otyłość. Bakteria streptococcus agalactiae w moczu pojawia się w wyniku kolonizacji bakterii z przewodu pokarmowego na drogi rodne poprzez odbyt. Obecność tej bakterii w drogach rodnych kobiety jest szczególnie niebezpieczna jeśli jest ona w ciąży. Rozmnożenie się tej baterii w pochwie można zatrzymać poprzez dbanie o naturalne ph oraz właściwą higienę osobistą.