Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 4, 2021 in Zdrowie |

Czy picie soku z grejpfruta jest zdrowe?

Czy picie soku z grejpfruta jest zdrowe?

Właściwości grejpfrutów są znane już od dawna, zarówno picie soków, jak i spożywanie świeżych owoców zaleca się przy kuracjach wzmacniających, odchudzających, regulujących prace przewodu pokarmowego, a także dla zachowania zdrowia i pięknego wyglądu. Świeże owoce grejpfruta zawierają w swoim składzie dużo witamin, błonnika, antyoksydantów i przeciwutleniaczy, które wywołują wiele pozytywnych reakcji dla naszego organizmu.

Picie soku z grejpfrutów na odchudzanie?

Pewnie niektórzy z nas zastanawiają się, skąd bierze się ta wyjątkowa moc owoców, cytryna potrafi wzmacniać odporność, jabłka wymiatają zanieczyszczenia z organizmu a grejpfrut odchudza. Za te wspaniałe wartościowe odpowiedzialne są składniki, które znajdują się w sokach owocowych. Picie soku z grejpfruta poprawia pracę całego przewodu pokarmowego, działa delikatnie przeczyszczająco a błonnik zapewnia na długo uczucie sytości w organizmie. Sok grejpfrutowy stabilizuje pozom insuliny, dzięki czemu nie dochodzi do powstawania efektu jo-jo.

Picie soków owocowych i owocowo-warzywnych jest bardzo zdrowe dla naszego organizmu, nawadnia go i dostarcza mu wielu niezbędnych witamin, minerałów i wartości odżywczych. Najzdrowsze są soki świeżo wyciskane, jeżeli nie mamy wyciskarki wolnoobrotowej, sokowirówki najlepszym rozwiązaniem będzie kupowanie soków jednodniowych, dają nam one gwarancję, że nie został do nich dodany cukier.

Przeciwskazania do picia soku grejpfrutowego

Mimo że owoce grejpfruta oraz sok z nich pozyskiwany są bardzo zdrowe i zalecane w codziennej diecie, niektóre osoby powinny zachowywać ostrożność przy spożywaniu go. Ze względu na to, że grejpfrut wchodzi w interakcję z wieloma lekami, muszą na niego uważać osoby przyjmujące antybiotyki oraz leki na stałe. Interakcja może polegać na zwielokrotnieniu działania niektórych preparatów, w wyniku czego dawka leku może być kilkaset razy większa niż zalecana. Może dochodzić także do zablokowania wchłaniania medykamentu i drastycznego zmniejszenia preparatu, wskutek czego efekt terapeutyczny nie zostanie osiągnięty.