Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 22, 2016 in Zdrowie |

ŁZS – uciążliwa choroba skóry głowy

ŁZS – uciążliwa choroba skóry głowy

Łojotokowe zapalenie skóry pojawia się na skórze głowy i towarzyszą mu strupy i zrogowacenia, które mogą doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów, a nawet wyłysienia. Jest to uciążliwa dolegliwość, której nie można lekceważyć.

Łzs skóry głowy

Łzs skóry głowy zwane inaczej łojotokiem objawia się zapaleniem skóry głowy. Choroba ta polega na nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe na skórze głowy. Łojotokowe zapalenie skóry głowy i włosów pojawia się często u małych dzieci oraz u osób dorosłych między 30. a 60. rokiem życia. Występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet. Łzs może pojawić się także na skórze twarzy, klatki piersiowej czy nóg. Jest ono spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, a dokładniej nadmiarem androgenów i progesteronu.

 

Może mieć podłoże genetyczne. Do zachorowania na tę dolegliwość przyczyniają się często bakterie takie jak drożdżaki oraz grzyby. Przyczyną łzs może być również stres, otyłość, przemęczenie czy nieprawidłowa higiena. Dolegliwość ta objawia się trądzikiem różowatym i pospolitym, który łuszczy się i objawia swędzeniem głowy. U niektórych osób cierpiących na łzs skóra sprawia wrażenie wręcz żółtej. Jest to uciążliwa przypadłość, którą należy leczyć już pierwszym stadium choroby.