Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 12, 2017 in Zdrowie |

Czy picie zielonej herbaty jest zdrowe?

Czy picie zielonej herbaty jest zdrowe?

Coraz więcej w ostatnim czasie mówi się o rozmaitych właściwościach zielonej herbaty. Jedni zwracają uwagę na jej walory kosmetyczne, inni na prozdrowotne przeciwdziałanie występowaniu wielu chorób. Ta odmiana herbata ma jeszcze jedną bardzo istotną zaletę – potrafi pomóc w procesie odchudzania.

Właściwości zielonej herbaty odchudzanie

Za jej użyteczność w tym temacie odpowiada skład. Zielona herbata jest bowiem bogatym źródłem katechiny i teiny, które wpływają na wykorzystanie tłuszczów. W jaki sposób?

Katechina, a szczególnie galusan epigallokatechiny odpowiada za redukcję tkanki tłuszczowej. Sprawia to na drodze zahamowania wchłaniania nowych tłuszczy z pożywienia, przy równoczesnym nasileniu spalania go. Oprócz tego duża zawartość teiny przyspiesza metabolizm i sprawia, że tkanka tłuszczowa jest usuwana znacznie efektywniej. To naprawdę skuteczne wsparcie w procesie odchudzania i gubienia zbędnych kilogramów.

Jeśli chcemy wykorzystać zieloną herbatę podczas odchudzania, należy pamiętać, że aby była skuteczna, trzeba ją pić regularnie – najlepiej kilka filiżanek każdego dnia.