Pages Menu

Categories Menu

Posted by on gru 21, 2018 in Zdrowie |

Przeziębienie naturalne metody leczenia. Jak szybko poradzić sobie z przeziębieniem? Gorączka przy przeziębieniu

Przeziębienie naturalne metody leczenia. Jak szybko poradzić sobie z przeziębieniem? Gorączka przy przeziębieniu

W okresie jesienno-zimowym jak i przez cały rok jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych wirusów wywołujących przeziębienie. Objawy przeziębienia to katar, kaszel, ból gardła, mięśni, osłabienie, gorączka przy przeziębieniu. W leczeniu przeziębienia najlepiej jest postawić na domowe sposoby.

Przeziębienie naturalne metody leczenia

W domowych warunkach można przyrządzać syropy, napary, herbatki, inhalacje, które pomogą nam w walce z przeziębieniem. Najlepszy w walce z przeziębieniem okazuje się naturalny antybiotyk-czosnek. Najlepiej jest pokroić go i pić z gorącym mlekiem. Działa przeciwzapalnie i podnosi odporność. Innymi produktami, które pomogą nam w przeziębienie naturalne metody leczenia, to imbir, miód, cytrusy, ocet jabłkowy, bez, olej z oregano, mięta pieprzowa, srebro koloidalne.

Gorączka przy przeziębieniu

Gorączka to naturalny odruchem obronnym organizmu, kiedy zagrażają mu wirusy i bakterie. Podczas gorączki efektywność mechanizmów obronnych zwiększa się, a wysoka temperatura jest dużo gorszym środowiskiem dla rozwoju wirusów.

Naturalne sposoby na obniżenie gorączki

Najlepszym sposobem jest zmoczenie ręcznika w zimnej wodzie i robienie okładów na karku, czole i łydkach. Dobrą opcją będą też kąpiele w lekko ciepłej widzie( nie zimnej!). Wspomóc można się herbatami napotnymi np. z malin, czarnego bzu.