Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 11, 2018 in Zdrowie |

kuracja ostropestem – ostropest jak długo stosować? Strażnik wątroby

kuracja ostropestem – ostropest jak długo stosować? Strażnik wątroby

Ostropest plamisty bardzo łatwo pomylić z ostem zwyczajnym. Jego cenne właściwości lecznicze znali już starożytni oraz średniowieczni medycy. Dziś jest cenionym lekiem skutecznie oczyszczającym wątrobę.

kuracja ostropestem

Ostropest plamisty jest rośliną jednoroczną pochodzącą z rodziny astrowatych. Ma kolczaste liście oraz ciemnoróżowe kwiaty. Ostropest posiada silne działanie odtruwające, potrafi nawet zneutralizować toksyny muchomora sromotnikowego. Kuracja Ostropestem jest wskazana, gdy wątroba jest przeciążona nadmiernym spożyciem alkoholu, długotrwałą antybiotykoterapią, chemią zawartą w żywności oraz truciznami wchłanianymi do organizmu wraz z zanieczyszczonym powietrzem i wodą. Cenne właściwości tej rośliny powodują, że jest ona hodowana na skalę przemysłową oraz jest powszechnie wykorzystywana w farmakologii jako główny składnik leków stosowanych w profilaktyce zatruć substancjami chemicznymi oraz szkodliwym promieniowaniem.

ostropest jak długo stosować

Ostropest zawiera działające przeciwzapalnie flawonoidy, histaminę, która to wspiera wydzielanie się kwasu żołądkowego oraz kwasy organiczne. Jest bogata witaminy C i K oraz sole mineralne. Przed podaniem należy wiedzieć ostropest jak długo stosować. Suplementy w postaci tabletek, proszku, oleju, nalewek i herbat zawierające wyciągi z ostropestu stosuje się zgodnie z zaleceniami producentów. Ziarna można spożywać na surowo, w całości lub zmielone.
Ostropest jest zwany „strażnikiem wątroby”, gdyż ze względu na unikatowy skład substancji czynnych naturalnie ochrania i leczy wątrobę.