Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 11, 2018 in Zdrowie |

Objawy rwy kulszowej przyczyny. Rwa kulszowa może prowadzić do kalectwa

Objawy rwy kulszowej przyczyny. Rwa kulszowa może prowadzić do kalectwa

Siedząca praca, brak ruchu, zwyrodnienia oraz niebezpieczne urazy to czynniki, które mogą prowadzić do rozwoju dolegliwości zwanej rwą kulszową. Towarzyszący jej ostry ból może uniemożliwiać wykonywanie codziennych czynności.

Przyczyny rwy kulszowej

Rwa kulszowa to bolesna dolegliwość objawiająca się ostrym bólem w okolicach kręgosłupa, który może promieniować, aż do stopy. Przyczyny rwy kulszowej mogą być zróżnicowane. Ucisk na nerw kulszowy może być odpowiedzią na zmiany zwyrodnieniowe, które pojawiają się w obrębie kręgosłupa oraz wypadnięcie dysku. Czasami krąg naciska na korzeń nerwowy, tworząc tym samym jego obrzęk.

Objawy rwy kulszowej przyczyny

Objawy rwy kulszowej przyczyny mogą pojawić się też w wyniku nieprawidłowej budowy miednicy lub skrzywienia kręgosłupa. Na tę dolegliwość mogą też cierpieć kobiety w ciąży, gdyż wówczas kręgosłup obciążony jest nierównomiernie. W cięższych przypadkach rwy kulszowej może dojść do zaburzeń czucia, zatrzymania bądź nietrzymania moczu. Objawy te świadczą o poważnych zmianach w obrębie nerwu. Brak reakcji na te dolegliwości może spowodować ich dalszy rozwój prowadzący do stałego uszkodzenia nerwów, a nawet kalectwa.