Pages Menu

Categories Menu

Posted by on paź 1, 2018 in Zdrowie |

Przeziębienie latem jak leczyć? Letnie przeziębienie. Łapie mnie przeziębienie co robić?

Przeziębienie latem jak leczyć? Letnie przeziębienie. Łapie mnie przeziębienie co robić?

Lato to czas, w którym nie myślimy o chorobie. Grypa i inne dolegliwości, związane z brakiem odporności kojarzą nam się tylko z ujemną temperaturą. Kiedy więc łapie nas choroba, szukamy w internecie odpowiedzi na pytania: ,,przeziębienie latem jak leczyć?”, ,,Łapie mnie przeziębienie co robić?”. Letnie przeziębienie nie jest typową grypą, przebiega dużo łagodniej i nie powoduje powikłań w układzie oddechowym. Ponadto zaniedbanie takiego przeziębienia może prowadzić do zapalenia oskrzeli, zatok, ucha, a nawet do zapalenia płuc.

Przeziębienie latem jak leczyć?

Najlepiej będzie, kiedy zareagujemy już przy pierwszych objawach. Pomocne będą nam przy tym leki ogólnodostępne w aptekach. Przy objawach kataru najlepsze okażą się leki ułatwiające oddychanie i udrażniające nos. Występują w formie aerozolu lub żelu. W przypadku kaszlu zażywamy syropy i tabletki. Warto zdefiniować rodzaj kaszlu- czy jest on suchy czy mokry. Ból gardła złagodzą tabletki do ssania. Dobrym rozwiązaniem okaże się też stosowanie domowych środków- miodu łagodzącego przeziębienie, czy ziół, takich jak tymianek i rumianek mających działanie antybakteryjne.

Łapie mnie przeziębienie co robić?

Aby nie znaleźć się w łóżku podczas pięknych, letnich dni trzeba działać szybko. Pomocne okażą się takie suplementy jak witamina C, która zmniejsza objawy przeziębienia. Powinniśmy wtedy pamiętać o diecie bogatej w warzywa i owoce, których latem nie brakuje. Produkty, które zapobiegają przeziębieniu to cytrusy, melony, truskawki, kalafiory, brokuły, szparagi, kiwi, kapusta.