Pages Menu

Categories Menu

Posted by on gru 1, 2018 in Zdrowie |

Jak poradzić sobie z przeziębieniem? Metody walki z przeziębieniem. Jak powstrzymać przeziębienie?

Jak poradzić sobie z przeziębieniem? Metody walki z przeziębieniem. Jak powstrzymać przeziębienie?

Gdy dopada nas osłabienie, nasze pierwsze myśli to : ,,jak poradzić sobie z przeziębieniem?’’, ,,jak powstrzymać przeziębienie?’’. Najlepszym sposobem jest oczywiście nie dopuścić do choroby. Jednak co wtedy, gdy na profilaktykę jest już zbyt późno, a nasze objawy są coraz poważniejsze?

Jak poradzić sobie z przeziębieniem?

Sposobów na przeziębienie jest naprawdę wiele. Zaczynając na dostępnych w każdej aptece środków zwalczających jego objawy, a kończąc na domowych sposobach wspomagających naszą odporność. Podczas bólu gardła pomocne będą pastylki do ssania lub naturalne płukanki z szałwii i rumianku. Przy katarze przydadzą się lekarstwa w spreju, jak i płukanie nosa wodą morską. Gdy mamy kaszel powinniśmy zażywać syropy ( najlepsze będą prawoślazowe) lub domowy syrop z cebuli.

Jak powstrzymać przeziębienie?

Najlepiej, jeśli najcięższe objawy przeziębienia przeczekamy w łóżku z herbatą z miodem i cytryną. Dobrym sposobem jest wypocenie się, które pozwala usunąć toksyny z organizmu. Powinniśmy zażywać dużo witaminy D i zadbać o swoją dietę. Powinna być bogata w owoce, warzywa i inne pełnowartościowe produkty.