Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 11, 2019 in Zdrowie |

Co na objawy przeziębienia? Grypa i przeziębienie. Co na objawy grypy?

Co na objawy przeziębienia? Grypa i przeziębienie. Co na objawy grypy?

Grypa i przeziębienie są często mylonymi ze sobą chorobami. Różni je jednak natężenie symptomów i ich rodzaje. Grypa rozpoczyna się gwałtownie, a w przypadku przeziębienia są to stopniowo nasilające się objawy. Grypę charakteryzuje wysoka gorączka do 39 stopni, a przy przeziębieniu nie przekracza ona 38 stopni. Przy grypie występują silne dreszcze i ból głowy, a przy przeziębieniu katar, ból gardła i chrypa.

Co na objawy grypy

Najlepszym sposobem na grypę jest zastosowanie środków obniżających gorączkę. Powinniśmy zastosować środki zawierające ibuprofen, paracetamol i witaminę C. Należy przebywać w łóżku. Warto jest wziąć gorący prysznic i wypić gorącą herbatę z cytryną, która niema działanie napotne.

Co na objawy przeziębienia

Objawy przeziębienia należy zwalczać lekami do tego przeznaczonymi. Kiedy mamy katar należy użyć preparatu w formie spreju lub żelu. Podczas bólu gardła pomocne okażą się tabletki do ssania, które nawilżają śluzówkę gardła i działają antybakteryjnie. Podczas kaszlu pomogą nam syropy o działaniu: wykrztuśnym- przy kaszlu mokrym, oraz hamujący kaszel- przy suchym.