Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 1, 2019 in Zdrowie |

Przeziębienie objawy i przebieg. Czy to przeziębienie? Kichanie przy przeziębieniu

Przeziębienie objawy i przebieg. Czy to przeziębienie? Kichanie przy przeziębieniu

Przeziębienie jest uciążliwą chorobą wywołaną przez wirusy. Jego inne określenie to zapalenie nosogardła, zapalenie błony śluzowej nosa, zaziębienie, ostry nieżyt nosa.

Przeziębienie objawy i przebieg

Szczególnie nasilone objawy przeziębienia występują w obrębie nosa. Jest to najpowszechniejsza choroba zakaźna występująca u ludzi.
Przeziębienie objawy i przebieg:
Objawy to: ból gardła, kaszel, katar, kichanie, dreszcze, ból mięśni, gorączka lub stan podgorączkowy. Objawy trwają najczęściej siedem dni. Choroba rozpoczyna się zwykle zmęczeniem, dreszczami, kichaniem, bólem głowy, po czym następuje kilkudniowy katar i kaszel. Objawy te zachodzą w ciągu 16 godzin od ekspozycji, a nasilają się między 2 a 4 dniem choroby. W niektórych przypadkach objawy mogą utrzymywać się nawet do 3 tygodni.

Kichanie przy przeziębieniu

Kichanie przy przeziębieniu występuje po to, by oczyścić nos. Jest to reakcja odruchowa. Niekiedy kichanie może również wskazywać na alergię( np. na kurz i pyłki traw i drzew). Występuje najczęściej wraz z katarem. Po przebyciu przeziębienia uporczywe kichanie, tak jak inne objawy przeziębienia –ustępuje.