Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 21, 2018 in Zdrowie |

Przeziębienie leczenie naturalne. Jak wyleczyć przeziębienie. Przeziębienie wirusowe jak leczyć

Przeziębienie leczenie naturalne. Jak wyleczyć przeziębienie. Przeziębienie wirusowe jak leczyć

Przeziębienie jest uciążliwą chorobą wywołaną przez wirusy. Nazywane jest też zapaleniem nosogardła, zapaleniem błony śluzowej gardła, nosa i krtani, ostrym nieżytem nosa lub zaziębieniem. Przeziębienie rozwija się zazwyczaj wolno i jego objawy to: katar, kaszel, ból gardła, mięśni, dreszcze, gorączka. Gdy atakuje nas przeziębienie leczenie naturalne będzie najlepszą opcją. Nie ma ono negatywnego wpływu na nasz organizm.

Przeziębienie leczenie naturalne

Podczas przeziębienia warto zadbać o dietę bogatą w takie składniki jak: czosnek, cebula, cytryna, goździki, tymianek, mięta. Wspomagają one naszą odporność. Przy bólu gardła i katarze warto wykonać inhalacje lub parówki z użyciem olejków eterycznych. Najlepsze będą te eukaliptusowe i z oregano. Olejkiem miętowym możemy nacierać klatkę piersiową przed snem, co udrożni nos i pomoże nam oddychać w nocy.

Przeziębienie wirusowe jak leczyć

Przeziębienie wirusowe to nic innego jak grypa. Jest ona podobna do zwykłego przeziębienia, jednak jej początek jest dużo bardziej dotkliwszy. Podczas jej trwania występuje bardzo wysoka temperatura i ogólne osłabienie organizmu.
Przeziębienie wirusowe jak leczyć
Leczenie tej choroby najlepiej rozpocząć od użycia preparatów z ibuprofenem i paracetamolem. Warto zadbać o dużą ilość witaminy C w pożywieniu. Najlepsze efekty przyniesie przebywanie w łóżku i nie narażanie się na działanie wysokich temperatur.