Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 5, 2018 in Zdrowie |

Twardzina wymaga profesjonalnego leczenia – sklerodermia objawy, leczenie. Dobry reumatolog Gdańsk

Twardzina wymaga profesjonalnego leczenia – sklerodermia objawy, leczenie. Dobry reumatolog Gdańsk

Skóra rąk osoby chorej na sklerodemię jest twarda i nieprzyjemna w dotyku. Choroba ta nie jest zakaźna, więc zwyczajny uścisk dłoni chorego, czy używanie wspólnych sztućców nie stanowią zagrożenia. Niemniej jest to bardzo uciążliwe schorzenie, które trzeba leczyć.

Sklerodermia objawy

Sklerodemia inaczej zwana twardziną to mało znana choroba objawia się zmianami skórnymi. Sklerodermia objawy są bardzo widoczne, gdyż skóra miejscami robi się twarda oraz przybiera kolor woskowo-biały lub porcelanowy. Zmienione chorobowo ogniska często otacza czerwona obwódka, która sygnalizuje stan zapalny. Choroba ta może zaatakować tkanki miękkie. Wówczas to w naczyniach, mięśniach, ścięgnach oraz okolicach stawów, dochodzi do zwapnień, których następstwem mogą być uszkodzenia i przykurcze mięśni.

dobry reumatolog Gdańsk

Leczenie sklerodermii polega na podawaniu leków immunosupresyjnych rozszerzających naczynia krwionośne oraz ochraniających poszczególne narządy wewnętrzne zajęte procesem chorobowym. W skutecznym leczeniu twardziny pomoże profesjonalny, dobry reumatolog Gdańsk Diagnostyka oraz dokładna i systematyczna profilaktyka, związana z kontrolą ukrwienia skóry oraz jej ochroną przed zimnem jest niezwykle ważna. Chorzy nie powinni zaniedbywać już pierwszych objawów tej choroby, i czym prędzej udać się do dobrego specjalisty. Konieczne jest porzucenie wszelkich używek, zwłaszcza palenia papierosów oraz picia alkoholu.