Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 3, 2018 in Zdrowie |

Dna moczanowa – leczenie. Jak leczyć skazę moczanową?

Dna moczanowa – leczenie. Jak leczyć skazę moczanową?

Gdy poziom kwasu moczowego we krwi jest zbyt wysoki, jego nadmiar w postaci kryształków moczanu sodu zaczyna odkładać się w tkankach. Najczęściej gromadzą się one w stawach i ścięgnach, powodując silny ból oraz powstawanie obrzęków. Takie objawy wskazują na poważną chorobę, jaką jest dna moczanowa.

skaza moczanowa leczenie

Istnieje sporo powodów rozwoju tej choroby. Przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne, niewłaściwa dieta, otyłość czy nadmierne spożywanie alkoholu. Na początku choroba obejmuje pojedyncze stawy dłoni, stóp, kolan oraz barków. Zaatakowane miejsca są zaczerwienione, obrzęknięte i powodują silny ból. Objawom może towarzyszyć osłabienie i wysoka gorączka.

dna moczanowa – czym leczyć?

Z czasem choroba ta pogłębia się i atakuje kolejne stawy. Nieleczona dna moczanowa może przeobrazić się w bardzo bolesną i uciążliwą przypadłość. Zatem dna moczanowa czym leczyć? Na początku najistotniejsze jest złagodzenie bólu oraz zmniejszenie stanu zapalnego. W tym celu podaje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W silnych atakach stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne, kolchicynę lub sterydy. Chory powinien też stosować zdrową dietę. Posiłki powinny obejmować produkty o małej zawartości puryn. Należy ograniczyć spożycie mięsa, podrobów, ryb i owoców morza, a także wędlin i warzyw strączkowych. Skaza moczanowa leczenie, jest bardzo istotne, bowiem im wcześniej podejmiemy leczenie, tym są większe szanse na życie bez uciążliwych objawów.