Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 30, 2016 in Zdrowie |

Niebezpieczne powikłania dny moczanowej

Niebezpieczne powikłania dny moczanowej

Nieleczona dna moczanowa prowadzi do wielu niebezpiecznych powikłań. Co więcej zdarza się, że mimo leczenia schorzenie to często przechodzi w stan przewlekły i prowadzi do wielu niekorzystnych zmian w organizmie.

Skutki nieleczonej dny moczanowej

Skutki nieleczonej dny moczanowej są rozległe. U pacjentów chorych na podagrę najczęściej dochodzi do zapalenia nerek. Dzieje się tak na skutek zwiększonego stężenia kwasu moczowego we krwi, który powoduje występowanie kolek nerkowych. Często pojawiają się też kamienie w przewodzie moczowym, które to są niewidoczne podczas wykonywanego badania rtg, a mogą wywoływać ostre zakażenie dróg moczowych. Jak dowiodły badania u około 30% cierpiących na dnę występuje także białkomocz.

powikłania po dnie moczanowej

Tego rodzaju nieprawidłowe wydalanie białka objawia się najczęściej charakterystycznym, spienionym moczem. Ważne jest żeby chory, który zauważył inny charakter moczu niezwłocznie udał się do lekarza prowadzącego. U chorych na dnę moczanową występuje także nadciśnienie tętnicze. Powikłania po dnie moczanowej są bardzo niebezpieczne dlatego choroba ta powinna być leczona już we wczesnym stadium rozwoju.