Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 11, 2016 in Zdrowie |

Leki bez recepty pomocne w zwalczaniu łupieżu

Leki bez recepty pomocne w zwalczaniu łupieżu

Osłabienie naszego organizmu może doprowadzić do zaatakowania go przez grzyby i wirusy. Jednym z uciążliwych schorzeń jest łupież pstry. Jak rozpoznać łupież oraz jak go skutecznie leczyć?

łupież pstry leki bez recepty

Łupież pstry to schorzenie skóry, które jest wywołane przez nadmierny rozwój drożdżaków. W niektórych przypadkach dochodzi do ich nadmiernego rozmnażania, co prowadzi do pojawienia się łupieżu. Jego pojawienie się na skórze najczęściej jest spowodowane nadmierną potliwością oraz łojotokiem. Jak leczyć tą dolegliwość? Bardzo pomocne okazują się leki na łupież pstry bez recepty. W leczeniu tej dokuczliwej przypadłości skuteczne okazują szampony, kremy, balsamy oraz mydła. Substancją aktywną w tych produktach jest najczęściej ketokonazol, klotrimazol, siarczek selenu oraz pirytion cynku.

leki na łupież pstry bez recepty

Ważne jest, aby zacząć je stosować już po zauważeniu pierwszych objawów. Dzięki tym składnikom drożdżaki odpowiedzialne za powstawanie łupieżu obumierają i choroba ulega wyeliminowaniu. Łupież pstry leki bez recepty należy zażywać regularnie przez dłuższy czas. Co prawda nie jest to choroba zakaźna, ale bardzo uciążliwa. Nieleczony łupież może doprowadzić do połączenia się plamek w duże płaty, a zakażona skóra stanie się sucha oraz zacznie swędzieć i łuszczyć się. Warto wypróbować różne metody walki z łupieżem, aby znaleźć tę, która okaże się najefektywniejsza.