Pages Menu

Categories Menu

Posted by on paź 21, 2018 in Zdrowie |

Bóle mięśni jak przy grypie. Dolegliwości podczas przeziębienia. Ból głowy w przeziębieniu

Bóle mięśni jak przy grypie. Dolegliwości podczas przeziębienia. Ból głowy w przeziębieniu

Przeziębieniu towarzyszy wiele różnych dolegliwości. Częste z nich to katar, kaszel, ból gardła, wysoka temperatura, nudności czy ogólne osłabienie organizmu. Ból głowy w przeziębieniu czy bóle mięśni jak przy grypie[ są równie częstą dolegliwością, której nie należy bagatelizować.

Ból głowy w przeziębieniu

Intensywny ból zlokalizowany w okolicach skroni i zatok jest objawem ciężkim do pokonania. Czasami towarzyszyć mu może światłowstręt. Niekiedy nie da wyleczyć się z niego przy użyciu standardowych leków na przeziębienie. Pomocne okażą się wtedy leki przeciwbólowe. Na szczęście, po przeziębieniu uporczywy ból głowy przeminie.

Bóle mięśni jak przy grypie

Bóle mięśni i stawów występują bardzo często w przypadku grypy jak i przeziębienia, ale różnią się okresem trwania i intensywnością w obu przypadkach. W przypadku grypy można mówić o osłabieniu mięśni całego ciała i bólu stawów utrudniającym normalne funkcjonowanie. Ten stan utrzymuje się przez cały okres trwania choroby. Dolegliwości mięśniowe nie są tak intensywne jak przy grypie. Nie trwają przez cały okres choroby i nie dotykają całego ciała.